|
Nieuwe mogelijkheden agrarisch natuurbeheer
woensdag 10 maart 19:55
WOLVEGA - Wat zijn de kansen en de mogelijkheden van verbreding van de landbouw? Tijdens de openbare jaarvergadering op woensdag 17 maart van Agrarisch Natuurbeheer Weststellingwerf zal daar uitgebreid over worden gesproken. De bijeenkomst begint om 20.00 uur in De Rank in Wolvega.
Al verscheidene jaren houden agrariërs zich behalve met hun bedrijf ook bezig met het beheren van natuur en het beschermen van diersoorten. De overheid heeft hiervoor regelingen opgesteld waarin de doelen, de werkwijze en de vergoedingen geregeld worden. In Weststellingwerf doen ruim tachtig agrariërs mee aan het ganzenbeheer en/of het weidevogelbeheer. Nog eens vijftig agrariërs doen mee aan een vorm van beheer die in samenspraak met de gemeente is ontwikkeld; het succesvolle ecologisch bermbeheer.
'Hoewel er door met name beleidsmakers volop wordt gesproken over het uitbreiden van deze maatschappelijke diensten, ook wel groen-blauwe diensten genoemd, komt dit maar niet van de grond', zegt Afke Kester, pr-medewerkster van Agrarisch Natuurbeheer Weststellingwerf. 'Onze organisatie wil proberen om hier verandering in aan te brengen.'
Voor de jaarvergadering is daarom Gerbrand van 't Klooster uitgenodigd. Van 't Klooster is coördinator Ruimtelijke Ordening bij LTO Nederland. Hij zal ingaan op de ontwikkelingen in het Gemeenschappelijk Landbouwbeleid van de Europese Unie en welke kansen deze kunnen bieden voor groen-blauwe diensten in Zuidoost-Friesland.
|