|
Willem W Boko wint Kampioenschap Nederlandse Paarden
zondag 17 mei 2009 11:06
WOLVEGA - Willem W Boko was zaterdag op de drafbaan van Wolvega de sterke winnaar van het Kampioenschap Nederlandse Paarden. De vijfjarige hengst van Hugo Langeweg junior bleef in de slotfase eenvoudig overeind tegen vijf tegenstanders, waarvan Speedy Aresy met Jan van Dooyeweerd de beste was. De eerste prijs bedroeg 3000 euro.
Het totale prijzengeld was als het aan de NDR had gelegen 5000 euro minder geweest. De financieel in grote problemen verkerende overkoepelende organisatie had op het laatste moment het prijzengeld drastisch verlaagd. Het baanmanagement had met behulp van sponsors dit bedrag weer op tafel gekregen en zo werd de klassieker op het laatste moment gered van de ondergang.
Na het schrappen van twee deelnemers bleven er slechts zes over. Een kampioenschap onwaardig. Dat Willem W Boko en Speedy Aresy starten maakte veel goed.
Leerling-pikeur Maico Korsman boekte met Youp Lucswolle zijn eerste overwinning en Robin Bakker reed Winnetou W naar de bloemen. Luut de Vries won met Yezio WT.
|